Termiczne usuwanie powłok farby i plastikowy

Piece do pirolizy

Zalety z usuwanie termiczne


 • łatwe i bezpieczne w obsłudze, kompaktowy rozmiar
 • unikalny system załadunku z pneumatycznie otwieranymi drzwiami, łatwe do zainstalowania urzšdzenie
 • niskie koszty utrzymania, niskie nakłady inwestycyjne
 • pełne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń organicznych
 • brak mechanicznych lub termicznych uszkodzeń elementów konstrukcyjnych,
 • przyjazne dla œrodowiska urzšdzenie
 • zintegrowana komora dopalania, czyszczenie gazem odlotowym

Systemy Diablo oraz Santana - procesy czyszczenia bazujące na wysokiej temperaturze, to efektywne i łatwe w obsłudze piece do pirolizy z precyzyjnie kontrolowaną temperaturą, zaprojektowane do usuwania farby i plastiku. Substancje organiczne odparowują i utleniają się w bezpiecznie sterowanym reaktorze, którzy jest odpowiednio szczelny, aby zagwarantować odpowiednią kontrolę temperatury . Piec osiąga temperaturę od 320°-480°C. Standardowy czas czyszczenia wynosi od 2 do 6 godzin, w zależności od stopnia zabrudzenia i rozmiaru części poddanych oczyszczeniu. Aby sprostać rygorystycznym ograniczeniom środowiskowym, Diablo i Santana są standardowo wyposażone w dopalacze w celu oczyszczania gazów spalinowych. Moduł dopalania jest zintegrowaną częścią tego kompaktowego urządzenia. Wentylator wyciągowy zapewnia odprowadzanie schłodzonych gazów. W wyniku tego nie jest konieczne zapewnienie izolowanego komina.

Diablo (S)

Seria Diablo (S) są niezwykle kompaktowymi piecami do pirolizy, doskonale nadającym się do oczyszczania małych narzędzi, głównie do usuwania tworzyw sztucznych (PP, PE, PVC,..) z dysz, elementów wtryskowych, filtrów,… Piece Diablo w kompaktowym rozmiarze, wyposażone w układ sterowania PLC, pneumatycznie otwierane drzwi, z wysuwanym koszem, są łatwymi w obsłudze urządzeniami. Ponadto piece Diablo są bardzo bezpieczne i wymagają niewielkiego utrzymania.

Diablo (L)

Diablo (L) są zaprojektowane głównie do termicznego oczyszczania śrub, do 6 metrów dł., w warunkach bardzo niskiej zawartości tlenu. Cykl wynosi od 1,5 do 4 godzin. Drzwi są otwierane pneumatycznie, moduł dopalania jest zintegrowaną jednostką tego kompaktowego urządzenia.

Santana (A)

Santana (A) piece do pirolizy działają na takich samych zasadach jak Diablo, jednak są przeznaczone do oczyszczania dużych elementów. Platforma załadunkowa całkowicie wysuwa się z komory czyszczącej i jest do niej wygodny dostęp z obu stron, co umożliwia załadunek części przy pomocy wózka widłowego lub suwnicy. Santana piece do pirolizy są przeznaczone do usuwania farby, tworzyw sztucznych i innych powłok organicznych z elementów wielkogabarytowych. Cykl oczyszczania trwa zwykle 6-10 godzin.

Zastosowanie

 • Termiczne oczyszczanie dysz, elementów wtryskowych, płyt filtrujących, ekranów, śrub, matryc, sit
 • Termiczne oczyszczanie zabrudzonych farbą proszkową zawieszek i haków
 • do czyszczenia zaworów jednokierunkowych
 • do oczyszczanie gorących kanałów
 • Usuwanie lakieru z oprzyrządowań stosowanych przy lakierowaniu, usuwanie warstwy lakieru z haków

Zasada działania

Zarówno ogrzewanie jak i atmosfera wewnątrz reaktora są dokładnie kontrolowane przez zintegrowany programowalny sterownik logiczny (PLC) w celu szybkiego i dokładnego czyszczenia. Zanim zanieczyszczone części zostaną umieszczone w piecu, reaktor może być rozgrzany do wybranej stałej temperatury w trybie „stand-by”. Platforma załadunkowa pneumatycznie wysuwa się z komory czyszczącej i jest łatwo dostępna z obu stron do załadunku zabrudzonych części. Teraz części mogą być ułożone na platformie załadunkowej. Możliwe jest zaprogramowanie ustawień różnych opcji cyklu czyszczenia. Drzwi zamykają się pneumatyczni a cykl czyszczenia załączy się automatycznie. Po zakończeniu cyklu, w zależności od zaprogramowanych parametrów, urządzenie powraca do stanu “stand-by”, a części można rozładować lub pozostawić do schłodzenia. Sam cykl można swobodnie zaprogramować w sześciu etapach cyklu. Każdy etap cyklu może być aktywowany lub dostrojony, szczególnie pomijając fazę nagrzewania i / lub fazę w której materiał się topi.

Czas czyszczenia wynosi od 2 do 4 godzin, programowalny iw zależności od obciążenia powłoki, aby go usunąć.