Sıyırma ve plastik kaldırma teknolojileri Boya

Piroliz firini

Avantajları :


  • kolay ve güvenli bir şekilde çalışmak için,
  • pnömatik kapı ile benzersiz yükleme sistemi,
  • kompakt yerleşim,
  • kolay kurulum,
  • düşük bakım,
  • çevre dostu,
  • Afterburner entegrasyonu

Piroliz firinlari

DIABLO ve SANTANA "Isıtmalı Atmosfer" sistemleri, boya sıyırma ve plastik uzaklaştırma için tasarlanmış, doğru bir şekilde kontrol edilen atmosfere sahip verimli ve kullanıcı dostu piroliz fırınlarıdır.
Parçalardaki organik kirlenme, doğru atmosfer kontrolünü garanti etmek için etkili bir şekilde kapatılmış, güvenli bir şekilde kontrol edilen düşük oksijenli bir reaktör odasında buharlaşır ve oksitlenir. Çalışma sıcaklıkları 320 ° -480 ° C arasındadır. Temizlik süresi, kirlenme derecesine ve temizlenecek parçaların boyutuna bağlı olarak 2-6 saattir.
Sıkı çevresel kısıtlamaları karşılamak için, Diablo ve Santana piroliz fırınları, baca gazlarını muamele etmek için standart olarak bir afterburner ile donatılmıştır. Son yanma odası kompakt tasarıma entegre edilmiştir. Bir egzoz fanı, soğutulmuş gazların boşaltılmasını sağlar. Sonuç olarak, yalıtılmış bir bacanın sağlanması gerekli değildir.

Diablo (S)

Diablo (S) serisi , plastiklerin (PP, PE, PVC, ..) memelerden, ekstrüzyon kalıplarından, Iplikhane, ... Çıkarılabilir taşıyıcı ile donatılmış kompakt tasarım, PLC tabanlı programlama ve pnömatik çalıştırma kapısı kullanımı çok kolaylaştırır. Dahası Diabo piroliz fırınları çok güvenlidir ve az bakım gerektirirler.

Diablo (L)

Diablo (L) özellikle düşük oksijenli ortamlarda, 6 metreye kadar vidaların termal temizliği için tasarlanmıştır. Çevrim süresi 1,5 ila 4 saattir. Kapı pnömatik olarak çalıştırılır, sonradan yanma kompakt tasarıma entegredir.

Santana (A)

Santana (A) sistemleri Diablo ile aynı prensibe göre çalışır, ancak genellikle daha büyük parçalar için kullanılır. Kapı tamamen temizleme odasından dışarı kayar ve parçaları yüklemek için bir kaldırma sistemi veya forklift kullanarak her iki taraftan da kolayca erişilebilir. Santana piroliz fırınları boya sıyırma ve büyük parçaların plastik veya diğer malzemelerin çıkarılması için tasarlanmıştır. Tipik temizleme süresi 6 ila 10 saat arasındadır.

Uygulamalar


-Kaliplari, elekler, enjeksiyon nozullari, vidalar, ekstrüderler, ve izgaralarin plastik kalintilarinin temizligi

-Boya kancalarinin temizligi

-Kaliplardaki yag kalintilarinin temizligi

-Elektrikli motorlarin ve transformatörlerin onarilmasi

Piroliz fırınının çalışma prensibi


-Termal kontrol ve temizleme reaktörü içindeki atmosfer, hızlı ve eksiksiz bir temizlik için entegre programlı bir mantık denetleyicisi (PLC) ile doğru bir şekilde kontrol edilir.

Parçaların yerleştirilmesinden önce, piroliz fırınının reaktörü, sıcaklığa göre bekleme sıcaklığına kadar önceden ısıtılabilir veya temizlenecek parçaların soğuk şartlarda yüklenmesini seçebilir.

-Yükleme çerçevesi (pnömatik kapı), çalıştırıldığında temizleme odasından dışarıya kayar. Artık, kirletilen parçaları yüklemek için yükleme çerçevesine farklı taraflardan kolayca erişilebilir. Artık parçalar bir yükleme platformuna yüklenebilir.

-Birden fazla temizleme silindiri programlanabilir. Kapı kapalı ve temizleme döngüsü otomatik olarak etkinleştirilecek. Programlanmış parametrelere bağlı olarak döngü sona erdiğinde, ünite çalışmaya hazır durur ve temizlenen parçalar boşaltılabilir veya soğur.

-Başarı döngüsü altı kademeli bir döngüyle serbestçe programlanabilir. Çevrimin her aşaması, özellikle ısınma fazını ve / veya eritme fazını atlayarak etkinleştirilebilir veya kapatılabilir.